1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Почетна страница

Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Скопје
Прескокни го блокот Теми

Теми

Прескокни го блокот Во фокус

Во фокус

Војна меѓу Израел и Хамас

На 7 октомври 2023 година, милитантите на исламистичкиот Хамас изненадувачки упаднаа во Израел и во масакри и ракетни напади убија над 1.000 луѓе. Израел одговори со бомбардирање и блокада на Појасот Газа.

Прескокни го блокот ДВ препорачува

ДВ препорачува

Прескокни го блокот Панорама

Панорама